kapat
kapat

TEKLİF AL

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

kapat ac

Menü

İletişim : (0212) 505 18 15 / 0(532) 066 44 15

Web Tasarım

WEB TASARIM SÜRECİ

Başlangıç itibariyle isabetli bir web tasarım için istenilen ögelerin net belirlenmiş olması ve proje hedeflemesinin doğru yapılmış olması gerekir. Web site kurgusu için firma ve firmanın faal olduğu sektör incelenir, analiz edilir. Firma sahibinin sektörel alanında, iş planlamasında yer alan ana hedefleri yahut ana amaçları, hitap edilmek istenen hedef kitlesi öğrenilir. Müşteri ile aktif olarak brief yapılarak kurumsal site oluşum aşamasında istenilen renkler, içerik planlaması, site dekoru, menü, logo, banner, beğenilen siteler, rakip analizleri vb. belirleyici unsurlar hakkında görüş alışverişi yapılır. Genel olarak firmayla ilgili elde edilen materyaller değerlendirildikten sonra sitede ne şekilde yayın sürecine girileceğine karar verilir. Talebe göre en uygun hazır site çözümü sağlanır. Eğer hazır site istenmiyorsa projede web site tasarımı sürecinin yazılım aşamasına geçilir. Web sitesinin amacına göre yazılım dili belirlenerek en stabil şekilde kodlanmaya başlanır. Akabinde web sitesi mobile uyumlu hale getirilir. Hem masaüstü hem de mobil için tarayıcı testleri gerçekleştirildikten sonra proje teslimi tamamlanır.

SİZİ DİNLİYORUZ

 

Web site tasarımı oluşum sürecinde firma ile istenilen ana başlıklar doğrultusunda etkin iletişime geçilir. Sitenin genel çerçevesi ve detayları üzerine brief yapılarak hedefleme dokümanları tespit edilir. Firma ile beraber aktif öneri tavsiyelerine dikkat edilip, en iyi şekilde hedeflenen web sitesi tarafımızca anlaşılır hale gelir.

 

 

PLANLIYORUZ

 

Firma ile birlikte yapılan brief düzleminde ekibimiz bir araya gelerek planlama sürecine başlar. Bu planlamanın en hızlı ve stabil olması için ekip arkadaşları kendi aralarında istişare, öneri alışverişi yaparak en iyi çözümü sağlar. Daha sonra ekiptekilere görev dağılımı ve deadline belirtilerek çalışmaya başlanır. Öngörülen web site taslağı tasarlanma aşamasına geçmiş olur.

 

TASARLIYORUZ

 

Planlanan web sitesi tasarım görevini üstlenen ekip çalışanları tarafından tasarlanır. Bu bağlamda logo, banner, menü vb. en ince ayrıntısına kadar son teknoloji yazılımların desteğiyle çizilir. Tasarım aşamasında kodlama kısmını yapacak kişiler ile birlikte sürekli iletişim halinde olunur. Buradaki amaç tasarımın tam anlamıyla doğru şekilde kodlanmasıdır.

 

 

YAZIYORUZ

 

Site içeriğinin tasarlanan web sitesinde ne şekilde verileceği, hangi bilgilerin hangi alanlarda saklanacağı, site misafirleri ile nasıl aktif bir şekilde iletişim kurulacağı belirlenir. Akabinde yazılım süreci veritabanı oluşturulması, içerik yönetim sisteminin programlanması, admin paneli ve kullanıcı tarafının kodlanmasıyla başlar.

 

MOBİLE UYARLIYORUZ

 

Tasarlanan web sitesi bilgisayar uygulaması dışında mobil cihazlarına pratik kullanım için uyarlanır. Mobilden de site takibinin kolaylaştırılmasına dair çözümler üretilir. Böylece sitenin tercih oranı en uygun mobil uygulamasıyla daha geniş bir hedef kitlesine ulaşmış olur. Ek olarak bir web sitesinin mobil uyumlu olması hem kullanıcı deneyimi hem de SEO açısından çok etkilidir.

 

 

PROJENİZİ TESLİM EDİYORUZ

 

Son olarak gerekli browser testleri, hız testleri yapılır ve web standartlarına uygunluğu denetlenir. İsteğe bağlı olarak sunucu optimizasyonu, hosting ayarları ve SEO çalışması yapılır. Testleri sona eren ve tüm kontrolleri yapılan web sitesi size teslim edilip hızlı bir şekilde yayına başlar.

 

Web Tasarım Özellikleri

Web Site Tasarımı

Logo Tasarımı

Yönetim Paneli

%100 Seo Uyumluluğu

Yüksek Google Seo Puan Garantisi

Webmaster Tools Kaydı

Google My Business Kaydı

Google Page Insight Test

Ürün Girme (100 Adet)

Teklif Formu Özelliği

İletişim Formu

Canlı Destek

Sms Entegrasyonu

Ömür Boyu Lisans

Teknik ve Tasarımsal Destek

Mobil Uyum (Responsive)

Sınırsız Sayfa ve Ürün Ekleme Sayısı

Firmanıza Özel Tanıtım Videosu

Firmanıza Özel 3 dk. lık tanıtım videosu hizmetimizden faydalanmak için teklif alınız. örnek videolar aşağıdadır.

Site Tasarımı Hakkında

Hangi sosyo-ekonomik çevreden olursak olalım, yaş, cinsiyet yahut eğitim seviyesi gözetmeksizin internet her türlü insan varlığının yaşam alanında bir işlevsellik kazanmış durumdadır. Türlü görsel, işitsel, yazınsal materyallerin bir araya gelmesiyle oluşturulan parçaların bütününe web sayfası diğer ifadesiyle web site denir.

Web site tasarımı yapabilmek için öncelikli basit koşul HTML, JavaScript ve CSS bilgisine sahip olmaktır. HTML bilgisayar programlama dili olup ingilizcedeki “Hyper Text Markup Language” ifadesinin kısaltılışıdır. HTML sayesinde chrome, mozilla, vivaldi gibi internet tarayıcıları yani browser’lar üzerinden web siteniz tanımlanıp görüntülenebilir hale gelir. Piyasada Java, JavaScript, JScript olarak isim yakınlığı bulunan diller birbirinden farklıdır. Bu kodlar HTML kodlarının içine yazılır ve en çok tercih edilen dil JavaScript’tir. HTML içerisine yazılan başka bir programlama dili CSS olup ingilizcedeki açılımı “Cascading Style Sheets” ifadesine karşılık gelir. Site içerisindeki renk, font vb. öğelerin ayarlamalarını kolaylaştırır. Özetle minimal teknik bilgiler bu şekilde gözlemlenir.

Site tasarımı için ön görülen sade bir yapılanma kullanıcı kitlesi tarafından aranan niteliktir. Göz yoran kompleks tasarım ya da içerik yığınından kaçınılmalı, göze ve zihne rahat ilişen tasarım çalışması tercih edilmelidir. Kullanıcının aradığı bilgiye en kısa şekilde ulaşımını sağlayan, grafik ve metinlerin belli bir düzende oluşturulduğu dengeli, tutarlı, bütünlük gözeten tasarım anlayışı ile harekete geçilmelidir. Renk seçimi amaca bağımlı olup sitenin ana hedefi doğrultusunda tercih edilmelidir. Site tasarımı için grafikler fotoğraf, clipart, logo, simgeler biçiminde kullanılmış olup, sayfa açılım hızını düşürmeyecek biçimde sıkıştırılmadan, site eylemlerine uygun eklenmelidir. Çeşitli yazı fontları ile birlikte tasarım kalitesi olumlu etkilenip, birçok web tarayıcısı “web güvenli yazı tipleri” olarak bilinen fontları okunaklı uygun bir biçimde görüntüleyebilir. Arama motorları optimize edilip, gereken uzunluğu aşmayan, anahtar kelimesi site içeriğine uygun isabetli metin içerikleri eklenmelidir. Tüm ögeler birlikte çalışıp sitenin ana mesajını net vermelidir. Kullanıcı dostu web tasarım için ziyaretçinin katılımını sağlayan yorum alanları, e-posta ve e-bülten kayıtları tutularak aktif iletişim akışı sağlanmalıdır. Kullanıcıların siteye nasıl göz attıkları yahut ne aradıkları ile ilgili bilgiler tasarım yapılandırılmasında navigasyon araçları kullanılarak oluşturulmalıdır. Tasarımcıların son teknolojik gelişmelere göre hareket etmesi web sitesi için dinamik, taze uygulama özgürlüğü fırsatı yaratır.

Kurumsal Site Hakkında

Günümüz dijital çağın varlığı web site oluşumunu meydana getirmiştir. Evdeki yahut iş yerinizdeki bilgisayar içinde yer alan dokümanlara sadece siz ulaşırken, web siteleri sayısız miktarda kitlelere ulaşma sahası yaratır.

İnternetin sanal mağaza olarak kullanımının yaygınlaşması firmalarda kurumsal web site oluşturma itkisi yaratmıştır. Web siteleri kurumların global dünyaya çevrilen yüzü olmakla birlikte tüm kullanıcılara en kısa sürede erişmeyi hedefler. Kurumun grafiğine, ana amaçlarına yahut hedeflerine uygun şekilde çalışılan site tasarımları kurumsal kimliğin vizyonunu arttırmakta çeşitli internet gezginlerine bilginin iletilmesini sağlamaktadır.

Şirketler ürün yahut hizmet tanıtımları için bu işin profesyonelleri ile tasarım çalışmalarına başlamalıdır. Web siteleri kurumların internet üzerindeki itibarını temsil eder. Siteniz saygınlığınızı, sunum kalitenizi, özgünlüğünüzü ifade eden vitrindir. Kaliteli bir sanal ofis ortamı yaratmanız için kurumsal site oluşumu fırsat verir. Yapılacak ya da yapılması muhtemel her hamlenin daha önceden belli ilkeler ve kurallar dahilinde saptanması kurumsal şirketin oluşum tarzıdır. Bu sebeple kurumsal web site tasarımı ekip işidir. Tasarım çalışanları içinde organik bir bağ olmalıdır. Grafikerler, yazılımcılar, içerik yazarları, görsel uzmanlar uyum ve paralellik içinde çalışmalıdır. Her zaman firmanın vizyonu göz önünde bulundurularak en ideal tasarım ortaya konmalıdır.

Kurumsal Sitede Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

E-ticaret ortamında firmanın yükselişi doğru kurulum ile doğru orantılıdır. Kurumsal web site oluşumlarında firmanın iletişim bilgileri basit ve açık bir şekilde kullanıcıya verilir şekilde olmalıdır. Uygun estetik bir tasarım ile ziyaretçiler iletişim bilgilerine rahat ulaşmalıdır. Resimlerin doğru yerleşimi, neyi anlattığı, resimlerin ihtiyaç doğrultusunda uygun seçimi site tasarımında son derece önemlidir. Resim tercihleri sitenin çehresidir. Kurumsal web site alan adı firmanın içeriğiyle eşleşir olmalı, firmayı iyi yansıtmalıdır. Siteniz tüm tarayıcılarda sorunsuz şekilde çalışmalıdır. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesini sağlayan çalışma destekleriyle beraber bünyesinde web ziyaretçi analizleri bulundurmalıdır. Sürekli güncellenen içeriği, yenilenen ve son teknolojik gelişmelere eşleşen formatta olmalıdır. Tercihen müşteri yönetimi barındıran, içinde müşterilerin 7/24 ulaşabilecekleri müşteri formları bulundurmalıdır. Sitenin ana amacına uygun anahtar kelimelerin yerinde kullanıldığı içeriklerin girilmesiyle, logo tasarımları şirketi net şekilde ifade etmelidir. İnternetin yavaş olduğu durumlarda bile site hızı maksimum seviyede tutulmalıdır.

Yukarı Çık