kapat
kapat

TEKLİF AL

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

kapat ac

Menü

İletişim : (0212) 505 18 15 / 0(532) 066 44 15

Profesyonel Seo

Profesyonel SEO

Elektronik pazarlama stratejileri arasında olmazsa olmaz bir parça haline gelen SEO uygulaması yani türkçe karşılığı olarak “arama motoru optimizasyonu” anlamında kullanılır.  İstenilen herhangi bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacak ve tüm kullanıcılara maksimum erişimi mümkün kılacak bütün çalışmalar SEO faaliyetleri bünyesinde yer alır.

E-ticaret platformunda web sitenizin başarı skalasının optimum düzeye erişmesi SEO tarafından gerçekleştirilir. Kurumsal web site dolaşımındaki ziyaretçi girişi önemli ölçüde artar. Reklamı ya da tanıtımı yapılan ürün veya hizmetlerin satış miktarı hız kazanır. Bu minvalde arama motoru optimizasyonu firmanın gelişim ve büyüme süreçlerini pozitif değerde kaliteye taşır. Web sitesi hedef kitlesine daha çabuk ulaşma imkanı ve ürünlerini ya da hizmetlerini daha kolay dağıtma fırsatı yakalar. Dijital çağın öngördüğü ticaret anlayışı SEO uygulamasını gerekli kılar hale gelmiştir. Sanal mağazalar arasında rekabetin negatif etkileri bu şekilde minimum seviyeye düşürülür.

SEO Nasıl Uygulanır?

SEO çalışmalarında profesyonel ekip tercihine dikkat edilmesi gerekir. Yanlış bir firma tercihi sıralamalarda yukarı çıkarmak yerine, aramalarda arka sıralara atabilir. Hatta e-ticaret sitenizin arama motorundan silinmesine sebep olabilir. Yazılım bilgisi yüksek, kodlamaları doğru işleyen ve yazılım ile tasarım ögelerini paralel uygunluk içinde yürüten çalışanlar seçilmelidir. Süreklilik arz eden çalışmalar içerdiği için bir anda kısa süreli yükselişler yerine sıralamada adım adım tırmanışlar daha kalıcı sonuçlar kazandırır.

Düzenli biçimde girilen içeriklerin devamlılığı müşteri potansiyeline siteyi tanıtma oranında ve sıralamada kayda değer etki yapmasının yanında uygulamaya dahil başka yapılması gerekenler mevcuttur. Web site içeriğinin arama motorları tarafından dikkate alınması talebinde anahtar kelimelerin doğru saptanması gerekir. Sitenin amacıyla eşleşir düzeyde anahtar kelime hedeflemesi yapılmalıdır. Misal telefon satışı yapılıyorsa anahtar kelime “telefon satışı” olmalıdır. Fakat sadece “telefon” gibi genel anahtar kelimeler üzerinden hedefleme yapılırsa, sadece telefonlar hakkında bilgi almak isteyenlerin de arama sonuçlarında gözükmüş oluruz. Bu durum bize farazi trafik gönderir ve satış getirisi olmaz. Kelime tespitleri isabetli, net, belirleyici olmalıdır. İçerik ile tasarımın estetik anlamda bütünlüğü arama motorlarının sevdiği web site türleridir. Site içi makalelerin yazım kalitesi de sıralamaya artı puan katar. Ek olarak Front-End ve Back-End kod düzenlemeleri, site dışı organik backlinkler, firma siteleri gibi platformlara eklenme, sunucu tarafından sitenin hızlanmasına yönelik geliştirmeler gibi teknikler de vardır.

Teklif Almak İçin İletişime Geçiniz
Yukarı Çık