kapat
kapat

TEKLİF AL

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

kapat ac

Menü

İletişim : (0212) 505 18 15 / 0(532) 066 44 15

E-Ticaret Paketleri

Fimony Small E-ticaret Paketi

2000 TL

Fimony Medium E-ticaret Paketi

4000 TL

Fimony Large E-ticaret Paketi

6000 TL

Fimony X Large Eticaret Paketi

EK ÜCRETLİ HİZMETLER

E-ticaret Paketleri

Günümüz yaşam koşullarında dijital çağ ile birlikte insanlar istedikleri bilgiye, nesneye veya hizmete internet ortamında daha rahat bir şekilde erişir hale geldi. Bu alışverişi gerçekleştirme biçimlerine yansıdı. E-ticaret internet siteleri üzerinden alışveriş olanağı sağlayarak sadece sanal mağazaların varlığı ile tüketici kitlesine ulaşma sahası yaratır. İnternet sonsuz çeşitlilikte ürün veya hizmet potansiyelini oturduğunuz yerden inceleme fırsatı verir. Birçok mağaza gezmeden tek bir ekran aracılığı ile ürün fiyat karşılaştırılması yapma şansı doğar. E-ticaretin avantajları sanal pazarlamayı önemli ölçüde etkilediği için paketlerin işlevselliği önem arz eder.

Hem alıcı hem satıcı tarafından dolaysız alışveriş zemini sunan e-ticaret paketleri hızlı ve güvenilir olmak bakımından değerlenir durumdadır. Müşterinin istek ve taleplerine anında cevap verebilen interaktif bir alan sunar. Sitenin ana amaç ve hedeflerine en uygun biçimde geliştirilen bu paketler firmanın yaptığı işi olumlu yönde hareketlendirir. Önerilen yahut tercih edilen hazır e-ticaret sadece bir site sunmak ile birlikte üyelik, stok takibi, sipariş, istatistik raporları, cari yönetimi ve kargolama gibi birçok unsuru hizmetine dahil eder. İstenilen internet sitesinin ihtiyaçları doğru tespit edilmeli aranılan özelliklerin satın alınan e-ticaret paketinde olup olmadığına dikkat edilmelidir. Fimony Soft Web Tasarım SEO uyumlu paketleri ile sitenizin kullanım performansını arttırır. Birçok gelişmiş özellikleri sitenize ekleme şansı yaratırken özel tasarımlara da cevap verir.

Neden E-Ticaret ?
İnternet siteleri üzerinden ürün ya da hizmetlerin alım satım işlerinin yürütüldüğü platforma e-ticaret denir. Aklınıza gelebilecek her türlü bilginin, aranılan ürünün ulaşım alanı bilişim çağ ile birlikte internet ortamlarında yer edinir, halledilir konuma gelmiştir. Bu durum ticaret biçimini doğrudan etkilemiş firmaların kurumsal site anlayışına yönelmesine neden olmuştur.

E-Ticaret Avantajları
Web site üzerinden alışveriş ortamı ürün ya da hizmet kovalayıcıları tarafından pratik olanaklar barındırır. Kişi bulunduğu yer fark gözetmeksizin oturduğu yerden sonsuz çeşitlilikte ürün yelpazesi potansiyeline ulaşma imkanı bulur. Tüketici kilometrelerce uzaklıktaki ürünlere internet siteleri aracılığıyla ihtiyaçları doğrultusunda edinme fırsatı yakalar. Siteler üzerinden ürün takibi birçok mağaza gezmeden zahmetsiz bir şekilde fiyat karşılaştırması ya da fiyat kıyaslaması durumunu tek bir ekran üzerinden inceleme, değerlendirme olanağı yaratır. Üstelik aynı ürünü tek fiyatla satın alma durumu ortadan kalkar, daha ucuz fiyata sahip olma tercihleri sunar. Piyasa fiyatı değeri altında satışlardan faydalanma özgürlüğü vardır. Web siteler tüketiciyi alışveriş sürecine alınacak ürün hakkında yorum okuma ve alınan ürün ile ilgili yorum girme şansı tanıyarak aktif kılar. Sanal mağaza tercihi bu sebeple tüketiciyi iletişimde tutup, güvenilir bir alışveriş sahası kazandırmış olur. Ödeme seçenekleriyle de rahatlık sağlayan e-ticaret oluşumu müşteriye isterse havale ile, isterse kapıda ödeme ile yahut kredi kartı ile ürün satın alma işlemini gerçekleştirmesine destek olur. Ürün ya da hizmet kovalayıcı kişi edindiği ürün veya hizmetlerden memnun kalmaz ise firma ilkeleri çerçevesinde iade ve değişim taleplerinden faydalanma hakkına sahiptir. Gereksinimleri bünyesinde alım satım hareketlerinde kişi sanal mağaza sayesinde hem zaman hem emek bakımından enerji sarfiyatının önüne geçmiş olur. Markaların belli başlı ürünlerle ilgili günlük yahut özel günlere has indirim ya da kampanyalarından anında faydalanma rahatlığı yaşar. Arama motorları girdiğiniz ürün seçkisi düzleminde size uygun doğru ürünü zaman harcamadan sunar, tavsiye eder. Diğer önemli husus ise reel bir mağazada stok, ürün maliyeti, işgücü, dükkan giderleri gibi faktörlerin sanal mağaza oluşumunda düşük maliyetle çözülmesi durumudur. Satıcı dünyanın her yerinden 7/24 ürünlerine ulaşım sağlayan bir alan kazanmış olur.

E-ticaret ve Tarihçesi
Bilişim çağı ile birlikte insanların gereksinimlerini karşılama metotları da değişti. Alışveriş yöntemleri geleneksel tarzdan sanal mağazalara kaydı. Bu durum elektronik ortamda ticareti doğurdu. 1995 yılı itibariyle internet kullanımının hızla artmasıyla e-ticaret kavramı gündeme geldi. Şirketler tarafından yoğun kullanımı ise 1996 yıllarına denk gelir. İnternetin sunduğu hız ticareti de bu platforma taşıdı. E-ticaret tam olarak ürün ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme eylemlerinin bilgisayar üzerinden gerçekleşmesidir.

Elektronik ticaretin araçları alıcı ile satıcı arasındaki süreci kolaylaştırıcı her türlü telefon, faks, elektronik ödeme, para transferi, internet gibi ortamların bütünüdür. Ancak internet üzerinden ses, görüntü, metin yazılımı vb. durumlara aynı anda hem hızlı hem maliyeti çok daha düşük bir şekilde ulaşılır.

İnternet üzerinden ticaretin büyümesini gelişmesini arttıran birçok etmen vardır. Bunların başında nüfusun büyüklüğü, internet kullanımı, ödeme sistemleri, lojistik gelişmişlik öne çıkan noktalar arasında beliriyor.  Türkiye bu manada avantajlı bir konuma sahiptir. Ülkemizde internet abone sayısı 19 milyon iken internet kullanıcı sayısı 50 milyona ulaşmış durumdadır. Türkiye şu anki haliyle 36 milyon internet kullanıcısı ile beraber Avrupa’nın 6. büyük internet nüfus hacmine sahiplik eder. Genç nüfuslu olmamız hızla gelişen teknolojiye kolay ayak uydurmamızı ve bilgi teknolojilerinin gelişimine ön ayak olmamızı sağlıyor. Bunların yanısıra e-ticaretin ilerleyişi için lazım gelen lojistik ve bankacılık sektörleri birçok ülkeye nazaran ülkemizde daha gelişmiş vaziyettedir. Günümüzde kargoların çoğu ortalama 48 saat içinde kargo teslim işlemini tamamlar. Neredeyse kişi başına iki kredi kartı düşecek şekilde ülkemizde kart kullanımı yaygındır. Online alışverişlerde tercih edilen ödeme tiplerinden biri olan kredi kartı e-ticaret oluşumunun önünü açıyor. 2011 yılıyla birlikte Türkiye’de sanal mağaza pazarı 22 milyar tl hacim sağladı. Alışveriş sektörü ile reklamcılık da önemli bir pay alırken Türkiye’de 2011 yılında 360 milyon euro değerinde reklam harcaması yapılmıştır.
Dünyada ise e-ticaret potansiyelinin başını İspanya, Fransa, İtalya, Rusya Brezilya, Meksika ve Polonya çekiyor. Global düzlemde dünyada e-ticaret hacmi 2011 yılında 900 milyar dolar iken, 2012’de bu rakam 1 trilyon doları bulmuştur.

Yukarı Çık